BRYKIECIARKI DO SŁOMY

Brykieciarki produkowane przez firme POL-LUX, których jesteśmy dystrybutorem są jedynymi takimi urządzeniami opatentowanymi w Polsce (P-388314) i na świecie (PCT/PL2010/000049). Firma POL-LUX tym samym jest ich jedynym producentem.
 

OPIS PRODUKTU

Oferowane przez naszą firmę brykieciarki nie posiadają grzałek, a temperatura wytwarzająca się podczas brykietowania powoduje, że brykiet ma jednakową gęstość zarówno w warstwach zewnętrznych, jak i w środku. Brak otworu w brykiecie powoduje, iż czas jego spalania jest porównywalny z czasem spalania węgla. Wartość opałowa to 16-22 GJ/t. Wydajność brykieciarki wynosi do 150 kg/h w zależności od użytego materiału, jego rozdrobnienia, jakości i wilgotności. Optymalna wilgotność brykietowanego surowca wynosi 10-22%, wilgotność brykietu 4-5%.

Brykieciarka jest wyposażona w silnik elektryczny o mocy 11 kW (brykieciarka do słomy) lub 15 kW (brykieciarka do trocin) oraz w przekładnię elektryczną z regulacją obrotów.

Urządzenie jest nowe i objęte gwarancją na 12 m-cy.

 

ZALETY

Urządzenie ma małe wymiary i krótki tor stabilizujący, więc uruchomienie produkcji na brykieciarkach nie wymaga dużych powierzchni ani hal. Oferowane przez nas brykieciarki mogą pracować w temperaturze nawet do minus 25°C.

BRYKIECIARKI DO TROCIN

Brykieciarka do trocin działa na takiej samej zasadzie jak brykieciarka do słomy. Wydajność brykieciarki wynosi do 150 kg/h, ale zależy ona od użytego materiału, jego rozdrobnienia, jakości i wilgotności. Wilgotność brykietowanego materiału powinna wynosić od 10 do 22%. Długość surowca nie powinna przekraczać 20 mm, a średnica 5 mm.

Brykieciarka jest wyposażona w silnik elektryczny o mocy 15 kW oraz w przekładnię elektryczną z regulacją obrotów.

Urządzenie jest nowe i objęte gwarancją na okres 12 miesięcy.

Gwarancją nie są objęte elementy ulegające naturalnemu zużyciu podczas eksploatacji tzn. ślimak, łożyska, tuleje oraz głowice.

 

ZALETY

Długość toru stabilizującego to jedynie 200 cm!

Kolejnym atutem urządzenia są jego małe wymiary oraz krótki tor stabilizujący. Oznacza to, że aby uruchomić produkcję na brykieciarkach, nie trzeba wcale dysponować dużymi powierzchniami.

Brykieciarki mogą pracować w temperaturze nawet do minus 25°C.

FAQ

Czym różni się brykieciarka ślimakowa POL-LUX B-2-95-98 od innych brykieciarek ślimakowych?

Brykieciarka POL-LUX B-2-95-98 nie ma grzałek, ma natomiast zamontowaną chłodnicę. Działa więc na zupełnie innej zasadzie. Podczas procesu brykietowania w cylindrze roboczym wytwarza się samoczynnie bardzo wysoka temperatura. Dlatego też oferowane przez nas brykieciarki zostały wyposażone w chłodnice. Brykiet wytwarzany przez oferowane przez nas urządzenia ma jednakowo zespoloną strukturę nie tylko w warstwach zewnętrznych, ale na całym przekroju. Powoduje to osiągnięcie przez brykiet parametrów zbliżonych do węgla – nieosiągalnych do tej pory na brykieciarkach.

 

Co ile godzin konieczna jest regeneracja ślimaka?

Ślimak należy naprawiać po sprawdzeniu stanu jego zużycia: jeśli spada wydajność brykieciarki, pomimo stosowania odpowiedniego surowca, albo jeśli jakość brykietu staje się widocznie gorsza. Wymiany lub regeneracji dokonuje się po przepracowaniu nawet 500 h, ale zazwyczaj jest to około 800 do 1000 h. Wydajność wynosi do 150 kg/h. Zależy to od rodzaju surowca, jego wilgotności, rozdrobnienia i jakości.

 

Jaka jest wydajność brykieciarki?

Wydajność wynosi do 150 kg/h. Zależy ona jednak od rodzaju surowca, jego wilgotności, rozdrobnienia i jakości.

 

W jakich temperaturach otoczenia może pracować brykieciarka firmy POL-LUX?

Brykieciarki firmy POL-LUX mogą pracować  w temperaturze nawet do minus 25°C.

 

Jaka słoma jest najlepsza do brykietowania?

Najlepsza okazuje się słoma szara, czyli poddana działaniu czynników atmosferycznych po wymłóceniu zboża, przed belowaniem. Najlepiej poczekać, aż na skoszoną słomę kilka razy spadnie deszcz.

 

Jakie parametry powinien mieć surowiec użyty do brykietowania?

Wilgotność rozdrobnionego surowca powinna wynosić od 10 do 22%. Długość rozdrobnionego surowca nie powinna przekraczać 20 mm.

 

Czy trzeba dodawać lepiszcza do rozdrobnionego surowca?

Nie, do produkcji używa się tylko i wyłącznie rozdrobnionego surowca. Opatentowana konstrukcja oferowanego przez nas urządzenia pozwala na osiągnięcie w brykiecie wysokich jakościowo parametrów bez używania jakichkolwiek dodatkowych substancji czy preparatów.

 

Co wyróżnia brykiet wytworzony za pomocą brykieciarki firmy POL-LUX?

  • nie kruszy się w rękach;
  • ma jednakową strukturę i gęstość na całym przekroju, a wynosi ona od 1 do 1,3 g/cm³;
  • nie zwiększa swojej objętości podczas spalania, można zapełnić brykietem cały piec;
  • czas spalania jest przynajmniej czterokrotnie dłuższy, a spalający się brykiet wytwarza dużo wyższą temperaturę;
  • nie posiada otworu, który skraca czas spalania;
  • można go przechowywać nawet przez kilka lat (nie można wystawiać na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg itp.);
  • przewożony na znaczną odległość zachowuje swoje parametry – nie rozsypuje się;
  • brykiet wytwarzany przez oferowane przez nas urządzenia ma jednakowo zespoloną strukturę nie tylko w warstwach zewnętrznych, ale także na całym przekroju. Powoduje to osiągnięcie przez brykiet parametrów zbliżonych do węgla – nieosiągalnych do tej pory na brykieciarkach;
  • niezależnie od tego, czy wilgotność rozdrobnionego surowca będzie wynosiła 10% czy 22%, wilgotność gotowego brykietu osiąga 4-5%. Dzieje się tak dlatego, ponieważ podczas procesu brykietowania z surowca odparowuje woda;
  • zawartość chloru w brykiecie ze słomy wytwarzanym na urządzeniach wynosi zaledwie 0,039%. 

 

Ile czasu można przechowywać brykiet?

Może być on przechowywany nawet przez kilka lat, nie zmieniając swoich parametrów. Brykiet należy umieścić pod dachem lub przykryciem. Nie musi być przechowywany w suchych i przewiewnych miejscach, ale nie może być wystawiony na bezpośrednie działanie opadów atmosferycznych czy dużej wilgoci.

 

Gdzie można obejrzeć brykieciarki firmy POL-LUX?

Brykieciarki można obejrzeć w naszej firmie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, a także na targach i wystawach, o których będziemy informować na naszej stronie.

Dystrybutor kredy nawozowej i kredy magnezowej AGRO-MAX